Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szczepienia przeciwko grypie

W sezonie 2023/2024 obowiązują nowe regulacje w zakresie szczepień ochronnych przeciwko grypie. Od 1 września szczepionki są bezpłatne dla osób w wieku 65+, dzieci oraz młodzieży do ukończenia 18 lat.

Fot. pixabay.com

Receptę na bezpłatną szczepionkę można uzyskać od lekarza rodzinnego w swojej przychodni. Szczepionkę na podstawie recepty odbiera się w dowolnej aptece, następnie z tą szczepionką należy udać się do swojej przychodni, gdzie szczepienie będzie wykonane bezpłatnie.

Mając na uwadze to, że szczepienia przeciwko grypie dla wyżej wymienionych grup wiekowych są bezpłatne, Kraków w sezonie 2023/2024 nie będzie realizować szczepień przeciwko grypie ze środków miasta.

Jednocześnie z uwagi na zbliżający się sezon jesienno-zimowy i wzmożony okres zachorowań na grypę, zachęcamy do korzystania ze szczepień ochronnych przeciwko grypie, finansowanych ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Szczepienia przeciwko grypie chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i powikłaniami.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej szczepienia.pzh.gov.pl.

Informacje dotyczące szczepień przeciwko grypie można także uzyskać w Urzędzie Miasta Krakowa od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–15.00 w Referacie ds. Zdrowia Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Krakowa, tel.: 12 616 51 37.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-19
Data aktualizacji: 2023-12-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź