Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Klubowe Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym

W ten weekend, 23 i 24 września w Krakowie są rozgrywane Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym w Klubie TCF HUB (os. Zielone 9). W turnieju weźmie udział około 120 zawodników.

Fot. Krakowski Klub Piłki Stołowej

W futbolu stołowym popularnie zwanym „piłkarzykami” przeważnie rozgrywa się mecze deblowe, singlowe, miksty. Coraz popularniejsza jest konkurencja DYP (draw your partner), gdzie losuje się pary, dzięki czemu doświadczeni zawodnicy grają razem z początkującymi. Piłkarzyki to dyscyplina mocno techniczna i osoby które nastawione są na sportowe granie spędzają wiele godzin na treningu. Gra barowa różni się znacząco od gry sportowej, w grze sportowej wykonuje się określone zaplanowane zagrania, natomiast w grze barowej gra się chaotycznie i z każdej pozycji próbuje się strzelić bramkę. I w jednej i w drugiej zabronione są tzw. kołowrotki.

Z końcem sierpnia w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w których udział wzięło około 700 zawodników w kilkudziesięciu konkurencjach (single, deble, różne kategorie wiekowe). Michał Lipiński zdobył tytuł Mistrza Świata w konkurencji U19, Dodatkowo Michał w parze ze swoją dziewczyną zajęli cztery miejsce w kategorii Classic Deble U19 (w zeszłym roku razem zdobyli brązowy medal). Michał jest aktualnie najlepszym juniorem w Polsce i wśród seniorów uważany jest za gracza TOP3.

W Polsce jest około 200 aktywnych zawodników. Regularnie odbywają się turnieje ligowe. Najsilniejsze polskie kluby to Toruń, Wrocław, Kraków, Warszawa, Łódź. Natomiast najsilniejsze kraje w futbolu stołowym to Niemcy oraz USA.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia na Facebooku.

W Krakowie można regularnie zagrać w profesjonalnym klubie (Krakowski Klub Piłki Stołowej – KKPS), co środy odbywa się tam turniej par losowych tzw. DYP (draw your partner), gdzie doświadczeni zawodnicy grają w parach z początkującymi. W piątki odbywają się cotygodniowe treningi i można bezpłatnie samemu zagrać i spróbować swoich sił oraz zobaczyć jak grają doświadczani gracze. Na stronie internetowej KKPS można zapoznać się z kluczowymi informacjami na ten temat.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-11
Data aktualizacji: 2023-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź