Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkanie matury ze studiami, czyli Krakowski Salon Maturzystów

Kraków jest jednym z przystanków na trasie ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Jeszcze dziś, 20 września, w Auditorium Maximum UJ odbywa się wydarzenie, podczas którego matura „spotka się” ze studiami.

Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023
Fot. Fundacja Edukacyjna Perspektywy / materiały prasowe

Ideę Salonu Maturzystów najlepiej oddają słowa pomysłodawcy tego wydarzenia Waldemara Siwińskiego: „Salon jak w soczewce skupia odpowiedzi na wszystkie potrzeby, pytania i wątpliwości maturzystów, ich rodziców i nauczycieli. To tu można czerpać najaktualniejsze informacje o egzaminach maturalnych z najbardziej kompetentnego źródła, czyli od znakomitej ekipy ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych; to na salonie mogą rozmawiać z przedstawicielami uczelni. I właśnie dlatego nazywamy salony miejscem spotkania matury ze studiami.”

Wrzesień, który nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, jest idealnym momentem na zorganizowanie kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023 także dlatego, że do końca tego miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych.

Z myślą o tej pierwszej poważnej decyzji związanej z maturą organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia. Znajdą się w nim m.in. spotkania z ekspertami OKE w Krakowie, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami (zaprezentują się uczelnie z kilku miast Polski), a także z ekspertami rynku pracy.

Podczas salonu każdy zarejestrowany uczestnik odbierze za darmo (lub pobierze kod do e-booka) publikację Perspektyw: „Informator dla maturzystów 2024”.

Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023
19 i 20 września, godz. 9.00–15.00
Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33.

Więcej informacji na stronie internetowej salonmaturzystow.pl.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-08-23
Data aktualizacji: 2023-09-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź