Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego

Na dzień przed jubileuszową, 20. odsłoną krakowskiego maratonu – czyli w sobotę, 22 kwietnia – odbędzie się 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Wiodąca wokół Błoń Krakowskich trasa biegu ma symboliczne 4,2 km długości. Na pokonanie 1/10 dystansu maratońskiego uczestnicy będą mieli 45 minut. Zapraszamy zarówno specjalistów od krótszych dystansów, jak i mniej zaawansowanych biegaczy! Start o godz. 12.30.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Pierwsza odsłona Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego miała miejsce w 2006 roku. Bieg odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu z 2005 roku, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

W rywalizacji na symbolicznej trasie o długości 4,2 km wokół Błoń Krakowskich mogą wziąć udział już trzynastolatkowie. Na pokonanie trasy jest 45 minut. W tym czasie 4,2 km przebiec, a nawet przemaszerować może właściwe każdy. Limit startujących to 1000 osób.

Start biegu nastąpi o godzinie 12.30 z deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich, na wysokości ul. Oleandry, a meta zlokalizowana będzie na wysokości Kamienia Papieskiego.

Zapisy internetowe do 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX prowadzone są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z regulaminem biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 13 kwietnia lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 21-22 kwietnia.

Więcej informacji na stronie cracoviamaraton.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-16
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź