Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Początek roku w Muzeum Inżynierii i Techniki

Muzeum Inżynierii i Techniki zaprasza w styczniu na zajęcia w temacie architektury i budownictwa, a w lutym w temacie bezpieczeństwa. Dodatkowo przez dwa tygodnie ferii, od wtorku do piątku dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat organizowane będą zajęcia w Strefie Kreatywności połączone z warsztatami i zwiedzaniem wystaw czasowych.

Fot. Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Ferie zimowe w MIT (31 stycznia-10 lutego, godz. 12.00-15.00):

 • wtorki, 31 stycznia i 7 lutego – „Wymarzony dom”
 • środy, 1 i 8 lutego – „Mapa okolicy”
 • czwartki, 2 i 9 lutego – „Miasto przyszłości”
 • piątki, 3 i 10 lutego – „Wynalazek na plac zabaw”

Luty  – Bezpieczeństwo:

 • sobota, 11 lutego, godz. 14.00
  „Budujemy mury i fort” – Dowiemy się, czy Kraków był bezpiecznym miastem w średniowieczu i jak wyglądał plan Twierdzy Kraków. Wspólnie stworzymy mapę, na którą naniesiemy nowoczesne punkty obronne.

 • sobota, 18 lutego, godz. 14.00
  „W bezpieczną drogę” – Poznamy zasady bezpiecznej jazdy. Zastanowimy się wspólnie, jak należy budować sieć drogową, by była ona bezpieczna dla każdego uczestnika ruchu. Wcielimy się w rolę budowniczych dróg.

 • sobota, 25 lutego, godz. 14.00
  „Jak działa wykrywacz kłamstw” – Poznamy różne rodzaje szyfrów i maszyny, którymi dawniej szyfrowano. Dowiemy się o słynnych Polakach, którzy rozszyfrowali kod Enigmy.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na zajęcia. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10.00-18.00:

Ceny biletów: mit.krakow.pl/zajezdnia/zaplanuj-wizyte-zajezdnia. Zachęcamy do korzystania ze zniżek: mit.krakow.pl/znizki-mit.

Informacja o wystawie „Tramwaje na Wawrzyńca”: mit.krakow.pl/wystawa/tramwaje-na-wawrzynca. Informacje o „Strefie Kreatywności”: mit.krakow.pl/wystawa/strefa-kreatywnosci. Zapraszamy również do wirtualnego odwiedzenia Muzeum mit.krakow.pl/zbiory.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-03
Data aktualizacji: 2023-01-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź