Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Umowa na modernizację Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana podpisana

W czwartek, 8 grudnia, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji Stadionu Miejskiego im. H. Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków–Małopolska 2023. Wykonawcą inwestycji będzie Eiffage Polska Budownictwo SA.

Fot. wizualizacja

Zakończyły się trwające od lipca działania zmierzające do wyłonienia wykonawcy. Zarząd Infrastruktury Sportowej przeprowadził trzy postępowania, które nie wyłoniły kontrahenta. Następnie jednostka zaprosiła do negocjacji firmy, które w toku postępowań przetargowych dotyczących stadionu składały oferty bądź wykazywały zainteresowanie, chociażby poprzez zadawanie pytań do prowadzonych postępowań. Negocjacje zakończyły się złożeniem jednej oferty, firmy Eiffage Polska Budownictwo SA, na kwotę 98 mln 858 tys. 555 złotych.

 

Zarząd Infrastruktury Sportowej na sfinansowanie modernizacji planował przeznaczyć 87 mln 844 tys. 610 zł. Aby zapewnić brakujące środki, jednostka zwróciła się do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o zwiększenie dotacji o brakującą kwotę ponad 11 mln zł.

Aby zapewnić finansowanie inwestycji oraz podpisać umowę z wykonawcą, równolegle jednostka zawnioskowała do Rady Miasta Krakowa o zwiększenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2023 rok o brakującą kwotę. Wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony. Jeśli Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie odniesie się do wniosku o zwiększenie dotacji, środki gminne zostaną zwrócone do budżetu miasta. Jeśli nie, stanowić będą wkład własny do modernizacji Stadionu Miejskiego im. H. Reymana.

Podpisana umowa dotycząca modernizacji stadionu na potrzeby igrzysk europejskich obejmuje, między innymi, modernizację fasady i instalacji HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją i ogrzewaniem. W ramach prac związanych z elewację planowana jest wymiana okien, drzwi i poprawa ogólnej estetyki, tak, by obiekt od zewnątrz prezentował się bardziej efektownie. Zmiany mają też spowodować, że stadion będzie energooszczędny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-08
Data aktualizacji: 2022-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź