Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Turniej tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego

W dniach 9-11 grudnia zapraszamy wszystkich tancerzy i miłośników tańca do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”. W tym roku, po raz 49. odbywa się tam największy i najbardziej popularny turniej tańca – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.

Fot. pucharwieczystego.pl

Od kilku edycji turniej ten ma charakter międzynarodowy, w którym uczestniczą pary zagraniczne oraz sędziowie międzynarodowi. Gospodarzem turnieju jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a wśród widzów zasiadają goście ze świata kultury i biznesu oraz przedstawiciele krakowskiego korpusu konsularnego. Jak zawsze, turniej ten odbywa się w grudniu, jako podsumowanie tanecznego sezonu.

Kontynuując tradycję, wprowadzoną przez prof. Wieczystego, oprócz tańca towarzyskiego jest także rozgrywany turniej w tańcach narodowych. Istnieje zatem możliwość podziwiania m.in. gorącej samby, zmysłowej rumby, żywiołowego jiva, walca angielskiego, dystyngowanego fokstrota, ognistego tanga. Ale nie brakuje również słynnego krakowiaka, zalotnego kujawiaka, skocznego oberka i polki czy mazura z przytupem. Z kolei rywalizacja w tańcu nowoczesnym jest gratką dla miłośników hip hopu, salsy, bachaty oraz carrabiean czy latin show. To prawdziwy festiwal sportowo-taneczny, z różnorodnością stylów i zawodników, który jest skierowany zarówno do najmłodszych, jak i tych urodzonych nieco wcześniej, bo na parkiecie nie brakuje par seniorów.

Szczegółowy program turnieju można znaleźć na stronie wieczysty.eu. Zmagania par będzie można śledzić na żywo i poprzez platformę PLAY KRAKÓW oraz na kanale PTT na YouTube.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-05
Data aktualizacji: 2022-12-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź