Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mistrzostwa Świata SuperEnduro powróciły

Po sukcesie krakowskich rund Mistrzostw Świata w latach 2016, 2017, 2018 i 2019, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wrócili do Krakowa. 10 grudnia, oczy wszystkich entuzjastów SuperEnduro skupią się na TAURON Arenie Kraków, która ponownie rozbrzmiała warkotem silników światowej czołówki riderów.

Fot. materiały prasowe

W sobotę, 10 grudnia, zdobywca krakowskiego hat-tricku, sześciokrotny Mistrz Świata, Tadeusz „Taddy” Błażusiak zmierzył się ze swoimi największymi konkurentami. W akompaniamencie czternastotysięcznej publiczności topowi zawodnicy stocztli zaciętą batalię o kolejny mistrzowski tytuł. Na ich przeszkodzie stanął widowiskowy tor zbudowany z 1000 m3 ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów. Taddiemu w walce o pierwsze punkty w sezonie towarzyszył „łokieć w łokieć” Dominik Olszowy, aktualny Mistrz Świata w kategorii Junior, który w nadchodzącym sezonie przechodzi do rywalizacji w najwyższej klasie startowej Prestige.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro, dzięki współpracy z Miastem Kraków, Zarządem Infrastruktury Sportowej oraz ambasadorem wydarzenia – zwycięzcą Rajdu Dakar Rafałem Sonikiem, po raz pierwszy zawitały do stolicy Małopolski w 2016 roku. Wspólne działania zaowocowały stworzeniem Polskiego Grand Prix na najwyższym, światowym poziomie, które już czterokrotnie okrzyknięte zostało najlepszą rundą cyklu.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-28
Data aktualizacji: 2022-12-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź