Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Rowerowy Październik”, czyli jesienna kampania rowerowa

W 40 szkołach podstawowych, biorących udział w projekcie STARS „Rowerem do szkoły”, ruszyła jesienna kampania rowerowa. To już druga edycja jesiennego współzawodnictwa. Do akcji przystąpiło łącznie ponad 16 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli i pracowników szkół.

Zasady akcji zostały przyjęte na wzór kampanii „Rowerowy Maj”. Każde dziecko, które przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, wrotkach, rolkach czy deskorolce w czasie trwania akcji otrzymuje punkt. Uczniowie z największą liczbą punktów (w skali Krakowa) otrzymają nagrody. Do akcji mogą się też włączyć nauczyciele i pracownicy szkół na tych samych zasadach.

Dla najlepszych uczniów i nauczycieli przygotowano ponad 4 tys. biletów do kina. Akcja trwa do 28 października. Liczymy na bardzo aktywną rowerową jesień.

Projekt STARS „Rowerem do szkoły” jest realizowany w Krakowie od 2013 r. Generalnym założeniem projektu jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem, zarówno uczniów jak i ich rodziców i nauczycieli. W roku szkolnym 2022/2023 w projekcie uczestniczą 54 szkoły podstawowe i dwa ośrodki szkolno-wychowawcze. Dla samorządowych szkół podstawowych, które chcą dołączyć do projektu STARS, w maju 2023 r. będzie ogłoszony nabór na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-30
Data aktualizacji: 2022-10-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź