Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak wiele kobiet doświadcza przemocy w pracy?

W trosce o kobiety Fundacja Start Tango przeprowadza ankietę, która w realny sposób wpłynie na bezpieczeństwo w pracy. Jej celem jest zbadanie możliwej skali przemocy wobec kobiet w środowisku zawodowym oraz reakcji osób poszkodowanych i otoczenia na to występujące zjawisko. Anonimową ankietę będzie można wypełnić do 25 września.

Fot. Materiały organizatorów

Ankiety z założenia mają charakter edukacyjny. Dzięki nim kobiety poznają definicję przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Do współpracy zaproszono m.in. krakowskie teatry oraz uczelnie. Badania są częścią długofalowych działań, w ramach których każda kobieta doświadczająca jakiejkolwiek formy nacisku czy presji, dostanie gotowe narzędzia, które pozwolą jej w odpowiedni i bezpieczny sposób reagować i szukać pomocy.

Do kogo skierowana jest ankieta?

W badaniu mogą wziąć udział pełnoletnie mieszkanki Krakowa, które aktualnie lub w ciągu ostatnich 10 lat pracowały zawodowo (bez względu na formę zatrudnienia) w trzech grupach:

  • sektor biznesu (pracowniczki i właścicielki firm/spółek prywatnych)
  • sektor publiczny: urzędy/uczelnie
  • sektor kultury i sztuki (artystki bez względu na formę zatrudnienia pracujące w instytucjach/firmach prywatnych i państwowych w tym prowadzące własne firmy: muzyczki, tancerki, aktorki, reżyserki, piosenkarki, malarki, literatki, pisarki, poetki, dziennikarki itp.)

Partnerem działań realizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego jest Miasto Kraków. Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Miasta Krakowa.

Ankietę można wypełnić online.

Fundacja Start Tango działa od kwietnia 2022 r. Jej celem jest edukacja i popularyzacja tanga w oparciu o zasady fairplay oraz działania na rzecz kobiet, zwłaszcza w środowiskach artystycznych.

Uwaga! Ze względu na wygodę użytkownika zaleca się wypełnianie ankiety z poziomu komputera.


Zachęcamy do odwiedzin profilu Fundacji Start Tango na Facebooku. Można tam przeczytać wywiady z:

  • Barbarą Marczak – muzyczką i nauczycielką, zaangażowaną w walkę z przemocą w szkołach muzycznych
  • Patrycją Durską – aktorką teatralną i filmową, promującą dobre praktyki w sektorze kultury i sztuki
pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-03
Data aktualizacji: 2022-09-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź