Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak wiele kobiet doświadcza przemocy w pracy?

W trosce o kobiety Fundacja Start Tango przeprowadzi ankiety badające skalę przemocy wobec kobiet w środowisku pracy. Anonimowe ankiety będą przeznaczone dla trzech grup mieszkanek Krakowa, które w ciągu ostatnich 10 lat pracowały, bez względu na formę zatrudnienia, w środowisku biznesowym, sektorze kultury i sztuki oraz sektorze publicznym – w urzędach i na uczelniach.

Fot. Materiały organizatorów

Ankiety z założenia będą miały charakter edukacyjny. Dzięki nim kobiety poznają definicję przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Do współpracy zaproszono m.in. krakowskie teatry oraz uczelnie.

Badania są częścią długofalowych działań, w ramach których każda kobieta doświadczająca jakiejkolwiek formy nacisku czy presji, dostanie gotowe narzędzia, które pozwolą jej w odpowiedni i bezpieczny sposób reagować i szukać pomocy.

Partnerem działań realizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego jest Miasto Kraków. Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Miasta Krakowa.

Ankietę można wypełnić online.

Fundacja Start Tango działa od kwietnia 2022 r. Jej celem jest edukacja i popularyzacja tanga w oparciu o zasady #fairplay oraz działania na rzecz kobiet, zwłaszcza w środowiskach artystycznych.

Więcej informacji na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-03
Data aktualizacji: 2022-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź