Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Prace na ul. Fortecznej wkraczają w kolejną fazę

Rozbudowa fragmentu ul. Fortecznej przebiega zgodnie z harmonogramem – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. W połowie sierpnia wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu – prace obejmą odcinek od budynku nr 22 do skrzyżowania z ul. Zawiszy.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Do tej pory wykonawca pracował na ul. Fortecznej – na odcinku od ul. Zakopiańskiej do budynku restauracji (ul. Forteczna 22). Zrealizował wszystkie prace podziemne, w pierwszej połowie sierpnia wykona prace asfaltowe. Po ich zakończeniu – ruszy z robotami na drugim etapie.

W ramach drugiego etapu – w połowie sierpnia – fragment ul. Fortecznej, od budynku nr 22 do skrzyżowania z ul. Zawiszy zostanie zamknięty dla ruchu. Dla pojazdów będą wyznaczone objazdy ul. Doktora Judyma i Zakopiańską. Zachowany zostanie dojazd do posesji. Pojawią się zmiany w kursowaniu linii autobusowej nr 121 – osobny komunikat zostanie zamieszczony na stronie internetowej Zarządu Transportu Publicznego.

Ulica Forteczna zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Zakopiańskiej do ul. Zawiszy – nowa infrastruktura podziemna, chodniki, nawierzchnia jezdni oraz oświetlenie. Zmieni się także skrzyżowanie ul. Fortecznej z ul. Zawiszy. Przebudowane zostało już włączenie ul. Fortecznej w ul. Zakopiańską.

Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie marca 2023 r., a jej koszt to ok. 6,3 mln zł (umowa jest realizowana wspólnie z Wodociągami Miasta Krakowa).

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-01
Data aktualizacji: 2022-08-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź