Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Powstanie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne z pomocą UNICEF-u

Miasto we współpracy z organizacją UNICEF, na podstawie podpisanego porozumienia, 1 września zamierza uruchomić Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne, w ramach którego planowane jest powstanie szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Będą się mogły w niej uczyć zarówno dzieci z Polski, jak i z Ukrainy. Szkoła będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Został już złożony wniosek do kuratorium oświaty.

Fot. pexels.com

Klasy będą liczyły maksymalnie sześć osób, a wszyscy uczniowie będą realizować specjalnie opracowany program. Do tej placówki będzie mogło uczęszczać docelowo 40 osób.

Centrum zapewni dzieciom także opiekę medyczną i psychologiczną. Zostaną tam zatrudnieni specjaliści, którzy będą świadczyć pomoc rehabilitacyjną dla uczniów oraz wsparcie psychologiczne nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodzin. Oprócz tego dzieci z Ukrainy będą miały stały kontakt z lektorami ojczystego języka. Do końca tego roku zadanie ma być finansowane ze środków UNICEF-u, a w kolejnych latach UNICEF będzie współfinansował to zadanie.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-28
Data aktualizacji: 2022-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź