Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weź udział w bezpłatnych warsztatach z programowania

Wystartowała rejestracja na 10. edycję bezpłatnych ogólnopolskich warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1–3, klasy 4–6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach, w tym w Krakowie, oraz online w całej Polsce.

Fot. materiały prasowe

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze – mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty „Koduj z Gigantami” jest właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w nauce programowania.

Jak programować? Jak tworzyć kody? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? To tylko kilka z tematów przygotowanych dla uczestników, którzy będą poznawać środowiska oraz uczyć się programowania, łamiąc wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki.

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

  • Scratch – podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania
  • Minecraft Education Edition – możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania
  • App Inventor – pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne
  • C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania
  • Python – język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Akcji towarzyszy również specjalny rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Wydarzenie organizowane przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA odbyło się stacjonarnie 19 i 20 lutego przy ul. Lubicz 3 i Kobierzyńskiej 100 oraz online z każdego miejsca w Polsce. Udział w evencie jest całkowicie darmowy i odbywa się do 27 lutego. Bezpłatna rejestracja na wydarzenie oraz dokładne adresy i terminy w konkretnych miastach dostępne na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-02-07
Data aktualizacji: 2022-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź