Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaszczep swoje dziecko przeciw COVID-19 w TAURON Arenie

Trwa dzień otwarty w Punkcie Szczepień Powszechnych, utworzonym w TAURON Arenie Kraków. Szczepienia są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności dzieci i młodzieży w wieku 5-11 lat.

Szczepionka dzieci
Fot. materiały UMK

Szczepienia są wykonywane w godzinach od 8.00 do 20.00 bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Kwalifikację do szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat wykonywać będzie lekarz.

Przy kwalifikacji lekarskiej do szczepienia dzieci w tej w grupie wiekowej stosowany jest „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19” dostępny tutaj.

Szczepienia dzieci odbywają się wyłącznie preparatem dopuszczonym do stosowania dla tej grupy wiekowej, tj. firmy Pfizer w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę.

Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu, co najmniej 21 dni między dawkami. Punkt szczepień wyznaczy termin podania drugiej dawki szczepionki z zachowaniem ww. terminu. Ważne jest podanie dwóch dawek szczepionki, bez nieuzasadnionego wydłużania odstępów pomiędzy dawkami.

Stanowiska do szczepień są zlokalizowane we foyer obiektu. Wejście do punktu odbywa się przez wejście nr 1, czyli naprzeciwko ul. Lema.

Od 24 stycznia wejście do punktu szczepień znajdować się będzie przy wejściu nr 4.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-18
Data aktualizacji: 2022-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź