Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jest już przetarg na parking P+R Suche Stawy

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na dostosowanie obecnej płyty parkingowej w rejonie stadionu Hutnika Kraków pod parking typu „Parkuj i jedź” Suche Stawy. Oferty można zgłaszać do 25 października. Z kolei cały czas trwa projektowanie nowego węzła w Bronowicach.

parking Mydlniki Wapiennik
Fot. ZDMK

P+R Suche Stawy

W Nowej Hucie przy ul. Ptaszyckiego, w pobliżu obiektów sportowych i Centrum Rozwoju Com-Com Zone planowane są prace remontowe istniejącej zniszczonej nawierzchni parkingu wykonanej z płyt betonowych. Parking zyska odwodnienie, oświetlenie oraz zostanie wyposażony w niezbędne elementy dla potrzeb systemu „Parkuj i jedź”. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonawcę, który zaprojektuje i wykona niezbędne prace. Roboty w terenie mogą ruszyć jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku.

Prace przy dostosowaniu parkingu będą realizowane w koordynacji z robotami na torowisku wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Jego oddanie będzie zgrane z zakończeniem prac na ul. Igołomskiej.

Węzeł przesiadkowy z P+R Bronowice

Z kolei w Bronowicach, w rejonie skrzyżowania ulic Balickiej, Armii Krajowej i Złoty Róg, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku kolejowego Kraków Bronowice powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Trwa jego projektowanie, roboty w terenie planowane są w przyszłym roku.

Dwupoziomowy obiekt będzie składał się z dworca autobusów miejskich (płyta dolna), terminala dworca autobusowego z pomieszczeniami obsługi technicznej i dyspozytora ruchu, poczekalni dla podróżnych, sanitariatów, pomieszczeń technicznych, parkingu P+R (płyta górna, zadaszona, na ok. 220 miejsc postojowych). Znajdzie się tam również przestrzeń dla parkingu rowerowego.

Na stropie nad parkingiem zostanie zainstalowany ekologiczny, zielony dach.

ADRES: ul. Ptaszyckiego, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-15
Data aktualizacji: 2021-10-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź