Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Remont ul. Księcia Józefa z rządową dotacją

Ulica Księcia Józefa łączy Bielany i Przegorzały z Salwatorem. Jest nie tylko zwykłą, miejską ulicą, ale ma również status drogi wojewódzkiej nr 780. Stworzyło to szansę na znalezienie funduszy na jej remont.

Przed nami remont Księcia Józefa z rządową dotacją
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Pojawiła się szansa na poprawę stanu nawierzchni ulicy Księcia Józefa. Miasto z niej skorzystało: mowa tu o około 1,5 miliona złotych – takie pieniądze na remont ulicy Księcia Józefa znalazły się w rezerwie subwencji ogólnej rządu na rok 2021. Są tam środki, między innymi, na drogi wojewódzkie. Drugą część środków, około 1,5 miliona złotych, niezbędną do przeprowadzenia remontu, wyłoży miasto.

Ulica zostanie odnowiona na odcinku od granic miasta do ul. Szyszko-Bohusza. Drogowcy wymienią asfalt na całej tej długości. Tam, gdzie to konieczne, zajmą się też krawężnikami. Dodatkowo wyremontowany zostanie fragment chodnika w rejonie serpentyn prowadzących na Bielany.

 

Rozpoczęcie robót planowane jest w połowie października. Potrwają do połowy grudnia. Obecnie finalizowana jest umowa, wkrótce wykonawca przystąpi do opracowania niezbędnych na czas prac zmian w organizacji ruchu. Remont musi być bowiem skorelowany z innymi pobliskimi robotami. W niedalekiej odległości toczy się bowiem przebudowa ulicy Królowej Jadwigi, na samej A4 działają też ekipy GDDKiA, a miasto planuje jeszcze położenie nowej nawierzchni na fragmencie ulicy Balickiej – od ulicy Brzezińskiego w stronę granic miasta – w ramach programu nakładkowego na ten rok.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-24
Data aktualizacji: 2021-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat