Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Jesienna kampania rowerowa” w szkołach STARS

27 września rozpoczęła się „Jesienna kampania rowerowa” organizowana wspólnie ze szkołami biorącymi udział w projekcie „STARS – Rowerem do szkoły”. Do akcji przystąpiło 38 samorządowych szkół podstawowych, tj. około 15 tys. uczniów i 2 tys. pracowników szkół.

Fot. pixabay.com

Zasady akcji zostały przyjęte na podstawie akcji „Rowerowy maj 2021”. Każde dziecko, które przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, wrotkach, rolkach czy deskorolce w czasie trwania akcji otrzymuje punkt. Uczniowie z największą liczbą punktów (w skali Krakowa) otrzymają nagrody. Do akcji, na tych samych zasadach, mogą się też włączyć nauczyciele i pracownicy szkół.

Dla najlepszych uczniów i nauczycieli przygotowano prawie 3 tys. nagród w postaci otwartych biletów do kina (dla uczniów) i voucherów do dyskontu (dla nauczycieli).

Akcja potrwa do 22 października. Liczymy na bardzo aktywną jesień!

Projekt „STARS – Rowerem do szkoły” jest realizowany w Krakowie od 2013 r. Generalnym założeniem projektu jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem zarówno uczniów, jak i ich rodziców i nauczycieli. W roku szkolnym 2021/2022 w projekcie uczestniczy 50 szkół podstawowych i dwa ośrodki szkolno-wychowawcze. Dla samorządowych szkół podstawowych, które chcą dołączyć do projektu STARS, w maju 2022 r. będzie ogłoszony nabór na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-24
Data aktualizacji: 2021-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat