Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Bajki robotów” – cykl warsztatów dla dzieci

Krakowskie Forum Kultury zaprasza dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej do udziału w warsztatach wyobraźni pt. „Bajki robotów”.

Fot. Krakowskie Forum Kultury
Krakowskie Forum Kultury

Świat stworzony w bajkach Lema jest na wskroś fantastyczny – akcja rozgrywa się w odległych galaktykach, które rządzą się innymi niż ziemskie prawami. Bohaterowie to głównie konstruktorzy, roboty i maszyny, jednak poruszane problemy bliskie są człowieczeństwu i każdemu człowiekowi. Na tym głównie polega uniwersalizm i popularność tych krótkich utworów.

Warsztaty kierowane są do dzieci ze szkoły podstawowej (3–6 klasa), a ich celem będzie zapoznanie najmłodszych czytelników z twórczością Stanisława Lema. Dzieci zapoznają się z treścią poszczególnych bajek, a następnie przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych przygotują miniprzedstawienie.

Harmonogram wydarzeń:

  • dziś, 25 września, godz. 12.00-14.00 – Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła – warsztaty tworzenia papierowych kukiełek

Prowadzenie: Marta Półtorak oraz Domowy Teatr Lalek

Warsztaty dla dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje pod adresem e-mail: annamaria.peczynska@krakowskieforum.pl lub numerem telefonu: 512 455 230.

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i klubach dostępne są na stronie krakowskieforum.pl.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Z Lemem przez pokolenia”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-07
Data aktualizacji: 2021-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat