Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tandem sportu i sztuki

Dziś, 22 września odbędzie się kolejna edycja integracyjnego projektu „Tandem sportu i sztuki”. Uczestnicy wydarzenia, oprócz jazdy tandemami, będą mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych emocjom w fotografii.

„Tandem sportu i sztuki”
materiały prasowe

Projekt „Tandem sportu i sztuki” organizowany jest przez Fundację Pełni Kultury, Z Zurich Foundation oraz Fundację im. Bronisława Chromego. To wydarzenie, którego głównym celem jest integracja. Osoby z niepełnosprawnościami i osoby w pełni sprawne wspólnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach z obszaru sportu i sztuki, dzięki czemu poznają się, uczą się od siebie i wzajemnie inspirują. Przedsięwzięcie ma charakter otwarty.

Podczas wrześniowej edycji „Tandemu sportu i sztuki” na uczestników wydarzenia tradycyjnie będą czekać tandemy. W przejażdżce na wyznaczonej trasie może wziąć udział osoba z niepełnosprawnością wzroku w towarzystwie asystenta.

Uczestnicy „Tandemu sportu i sztuki” mogą także wziąć udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych pod hasłem „Emocje w fotografii”. Poprowadzi je fotograf Kamil Bańkowski, który wprowadzi chętne osoby w tajniki fotografowania i bazowania na emocjach.

– Fotografia to nie tylko prosty obraz, to są emocje zapisane w ułamku sekundy. Emocje, które zostają na zawsze. Dlatego tak ważną sprawą jest umiejętność ich odpowiedniego uchwycenia. Na warsztatach fotograficznych nauczymy się, jak wydobywać emocje osoby fotografowanej, a także jak samemu pozować do zdjęć – zapraszają organizatorzy.

„Tandem sportu i sztuki” odbędzie się dziś, 22 września, w godz. 16.00-20.00 na terenie Autorskiej Galerii im. Bronisława Chromego przy ul. Krańcowej 9 w Krakowie (z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych). To szczególne miejsce, pełne rzeźb artysty, które osoby niewidome mogą poznać za pomocą dotyku.

W przedsięwzięciu wezmą udział wolontariusze – asystenci osób z niepełnosprawnościami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dodatkowe informacje tutaj.

Przypominamy, że informacje o przedsięwzięciach miasta przygotowywanych dla osób z niepełnosprawnościami można znaleźć na stronie Kraków Bez Barier.

„Tandem sportu i sztuki”

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-07
Data aktualizacji: 2021-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat