Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Duże zainteresowanie seniorów miejskim programem szczepień przeciw grypie

Osoby powyżej 65. roku życia mogą się jeszcze rejestrować na bezpłatne szczepienie ochronne przeciw grypie w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków”. Zainteresowanie tymi szczepieniami – podobnie jak w ubiegłym roku – jest bardzo duże. Aktualnie zostało około 500 wolnych miejsc. Z końcem września planowane jest jeszcze wykupienie dodatkowych szczepień dla seniorów.

Fot. Gustavo Fring / pexels
Gustavo Fring / pexels

Wykaz placówek, w których nadal można zarezerwować szczepienie, jest dostępny tutaj.

W tym roku przewidziano 7666 szczepień, z tego miasto zakontraktowało już 3514 szczepień, w ramach środków Dzielnic Miasta Krakowa dostępnych jest 852 szczepień, a dodatkowo w ramach nowych podpisywanych umów będzie dostępnych jeszcze 3300 szczepień.

Termin szczepienia będzie zależny od daty dostaw szczepionek. Jeżeli podczas rejestracji nie będzie możliwe ustalenie terminu, placówka będzie kontaktować się z zapisanym pacjentem po otrzymaniu szczepionek.

Szczepienia realizowane są w ramach programów ogólnomiejskiego i dzielnicowego. W przypadku programu dzielnicowego pierwszeństwo mają osoby, które są mieszkańcami danej dzielnicy.

Więcej szczegółów na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienia przeciw grypie po 65. roku życia można także uzyskać pod numerem Krakowskiego Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej i Covidowej: 12 661 22 40.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-20
Data aktualizacji: 2021-09-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat