Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Duże zainteresowanie seniorów miejskim programem szczepień przeciw grypie

W ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” przewidziano 7666 bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób powyżej 65. roku życia. Zainteresowanie tymi szczepieniami – podobnie jak w ubiegłym roku – jest bardzo duże. Aktualnie wszystkie dostępne miejsca zarówno w ramach programu ogólnomiejskiego (3514 szczepień) jak i dzielnicowego (852 szczepienia) zostały wyczerpane.

Fot. Gustavo Fring / pexels

Miasto jest w trakcie podpisywania nowych umów, aby wznowić rejestrację. Wkrótce dla seniorów dostępnych będzie jeszcze 3300 szczepień.

Termin szczepienia będzie zależny od daty dostaw szczepionek. Jeżeli podczas rejestracji nie będzie możliwe ustalenie terminu, placówka będzie kontaktować się z zapisanym pacjentem po otrzymaniu szczepionek.

Szczepionki przeciw grypie najlepiej przyjmować w okresie październik–listopad, gdyż obejmują swoim działaniem także okres wiosenny.

Apel do seniorów 75+

W związku z rozporządzeniem resortu zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 oraz zmianami na liście leków refundowanych, dotyczących refundacji szczepień przeciw grypie dla seniorów tj. osób urodzonych nie później niż w 1946 r., Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK apeluje, aby seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, rozważyli możliwość skorzystania z rządowego programu szczepień, a z programu miejskiego szczepień przeciwko grypie w pierwszej kolejności korzystały osoby, które ukończyły 65 do 75 lat, które nie są objęte rządową akcją szczepień.


Więcej szczegółów na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienia przeciw grypie po 65. roku życia można także uzyskać pod numerem Krakowskiego Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej i Covidowej: 12 661 22 40.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-20
Data aktualizacji: 2021-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź