Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Duże zainteresowanie seniorów miejskim programem szczepień przeciw grypie

Osoby powyżej 65. roku życia mogą się jeszcze rejestrować na bezpłatne szczepienie ochronne przeciw grypie w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków”. Zainteresowanie tymi szczepieniami – podobnie jak w ubiegłym roku – jest bardzo duże. Aktualnie zostało około 350 wolnych miejsc. Z końcem września planowane jest jeszcze wykupienie dodatkowych szczepień dla seniorów.

Fot. Gustavo Fring / pexels
Gustavo Fring / pexels

Wszystkie miejsca przewidziane w ramach szczepień zakontraktowanych przez miasto zostały już wyczerpane, natomiast zostały jeszcze szczepienia w ramach programu dzielnicowego.  

Mieszkańcy wymienionych poniżej dzielnic mogą rejestrować się w przychodni Cor Vita przy ul. Kościuszki 35. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 19.00 pod numerami telefonów: 12 429 35 35 oraz 12 429 36 63. Podczas rejestracji wyznaczony zostanie dzień i godzina przyjęcia pacjenta.

Liczba miejsc na szczepienia dla poszczególnych dzielnic:

  • Dzielnica VI Bronowice – 100 miejsc
  • Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim – 11 miejsc
  • Dzielnica XIII Podgórze – 78 miejsc
  • Dzielnica XIV Czyżyny – 58 miejsca
  • Dzielnica XVI Bieńczyce – 109 miejsc

Szczepienia realizowane są w ramach programów ogólnomiejskiego i dzielnicowego. W przypadku programu dzielnicowego pierwszeństwo mają osoby, które są mieszkańcami danej dzielnicy. 

W tym roku przewidziano 7666 szczepień, z tego miasto zakupiło dotychczas 3514 szczepień, w ramach środków dzielnic Krakowa dostępnych było 852 szczepień, a dodatkowo w ramach nowych podpisywanych umów będzie dostępnych jeszcze 3300 szczepień.

Termin szczepienia będzie zależny od daty dostaw szczepionek. Jeżeli podczas rejestracji nie będzie możliwe ustalenie terminu, placówka będzie kontaktować się z zapisanym pacjentem po otrzymaniu szczepionek.

Szczepionki przeciw grypie najlepiej przyjmować w okresie październik–listopad, gdyż obejmują swoim działaniem także okres wiosenny.

Więcej szczegółów na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienia przeciw grypie po 65. roku życia można także uzyskać pod numerem Krakowskiego Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej i Covidowej: 12 661 22 40.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-20
Data aktualizacji: 2021-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat