Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rowery elektryczne powracają na Czerwone Maki

Od 5 maja ponownie można wypożyczać rowery elektryczne w ramach pilotażowego systemu Park-e-Bike w obrębie stacji zlokalizowanej na terenie parkingu „P+R Czerwone Maki”.

Fot. ZTP

Pierwsza podstawowa zmiana w stosunku do roku ubiegłego dotyczy braku ciągłej obecności pracowników obsługi stacji. Użytkownicy mogą samodzielnie wypożyczać dostępne rowery przy użyciu aplikacji Freebike (dostępnej w sklepach AppStore i Google Play) w godzinach otwarcia stacji, tj. w godz. od 7 do 21 od poniedziałku do piątku.

W tych godzinach stacja będzie czynna – tzn. bramka ogrodzenia stacji będzie otwarta i będzie można korzystać z udostępnionych rowerów. Przy czym, należy pamiętać, że wypożyczenia z zgodnie z regulaminem można dokonać do godz. 20  (zwrot do godz. 21).

Rano i wieczorem pracownik obsługi realizujący serwis rowerów będzie zamykał ogrodzenie stacji, jak również dokonywał bieżącego serwisu rowerów, wymieniał baterie itp.

Co ważne, użytkownicy, którzy zarejestrowali się w ubiegłym roku, nie mogą na te same dane ponownie dokonać rejestracji – w razie takiej próby pojawi się komunikat o błędzie. Jeżeli nie pamiętają swojego PIN-u i loginu do systemu, mogą go jednak łatwo odzyskać. Na stronie internetowej park-e-bike.ztp.krakow.pl w zakładce „Zaloguj się” powinni wybrać opcję „Odzyskaj hasło”, a login i PIN zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji w systemie Park-e-Bike.

Aktualna instrukcja wypożyczenia roweru dostępna na stronie park-e-bike.ztp.krakow.pl:

  1. Przyjedź na stację Park-e-Bike zlokalizowaną w obrębie „P+R Czerwone Maki” (ogrodzony teren przy budynku technicznym parkingu).
  2. Po wcześniejszej rejestracji w systemie Park-e-Bike, zaloguj się w aplikacji za pomocą twojego loginu i numeru PIN. Pamiętaj! Przed wypożyczeniem roweru pracownik stacji Park-e-Bike może poprosić cię także o wypełnienie formularza.
  3. Wejdź na teren stacji Park-e-Bike. Podejdź do wybranego roweru i używając aplikacji zeskanuj kod QR znajdujący się w tylnej części roweru za siodełkiem. Naciśnij klamkę hamulca dwa razy, aby aktywować rower.
  4. Aby zablokować rower na terenie Krakowa lub Skawiny naciśnij przycisk = w aplikacji. Naciśnij klamkę hamulca dwa razy, aby wprowadzić rower w tryb postoju. Pamiętaj! Każdorazowo podczas pozostawienia roweru w trybie postoju, należy zabezpieczyć go przy użyciu zabezpieczenia mechanicznego stanowiącego integralną część roweru – kod do zapięcia po wypożyczeniu roweru widoczny będzie w aplikacji.
  5. Zakończ tryb postoju w aplikacji.
  6. Przyjedź na stację systemu Park-e-Bike zlokalizowaną w obrębie „P+R Czerwone Maki”
  7. Pozostaw rower na terenie stacji Park-e-Bike. Zakończ wypożyczenie w aplikacji oraz przypnij rower do stojaka zlokalizowanego na terenie stacji Park-e-Bike przy użyciu zabezpieczenia mechanicznego stanowiącego integralną część roweru.

Tak jak w ubiegłym roku rowery można wypożyczyć i zwrócić jedynie w obrębie „P+R Czerwone Maki”.

 

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-05
Data aktualizacji: 2021-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź