Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Zdrowe ząbki całe życie” – nowy projekt edukacyjny

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Kraków, działające przy Collegium Medicum UJ, zachęca do udziału w projekcie edukacyjnym „Zdrowe ząbki całe życie”. Jego celem jest szerzenie wiedzy na temat wyglądu oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym, a także propagowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej wśród uczniów przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych w dobie pandemii COVID-19.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

- Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać dzieci do częstego oraz chętnego odbywania wizyt w gabinecie stomatologicznym, m.in. w celu odbycia wizyty kontrolnej – zaznaczają organizatorzy.

Projekt składa się z dwóch części:

  1. Film pt. „Wizyta adaptacyjna”
    Oddział profilaktyki PTSS-u zajmował się głównie organizowaniem akcji profilaktycznych w szkołach, co w trakcie trwającej epidemii nie jest możliwe. Chcąc w dalszym ciągu umożliwić dzieciom uzyskanie rzetelnej wiedzy na temat tego, jak może wyglądać wizyta u dentysty, stworzony został krótki film, który przedstawia przebieg wizyty adaptacyjnej w gabinecie stomatologicznym. Przedstawiono w nim krok po kroku przebieg wizyty adaptacyjnej, tak aby dzieci wiedziały, czego się spodziewać po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Film jest nieskomplikowany, a jego narracja dostosowana do wieku potencjalnych odbiorców.
  2. Konkurs zębuszkowy
    To konkurs na tematy ogólnostomatologiczne. Wiedza sprawdzana w konkursie będzie zawarta w materiałach, które wcześniej organizatorzy dostarczą do szkół w postaci m.in. prezentacji multimedialnej oraz krótkiej notatki dla uczniów. Dla przedszkolaków oraz uczniów 1 klas szkół podstawowych konkurs ma charakter plastyczny i nosi hasło „Moja wizyta u dentysty”. Uczniowie klas 2-3 szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie wiedzy na temat higieny jamy ustnej.

Szkoły chętne do udziału w projekcie edukacyjnym proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: krakow@ptss.pl. Więcej informacji udziela koordynatorka projektu: Aleksandra Stopa – e-mail: krakow@ptss.pl, tel.:601 457 800.

Szczegóły na stronie internetowej ptss.pl.

Zdrowe ząbki całe życie

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-07
Data aktualizacji: 2021-04-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat