Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Koduj z Gigantami” i zacznij programować!

Wystartowała rejestracja na MONSTERIADĘ „Koduj z Gigantami”– VIII edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę „Giganci Programowania”. Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2,5 tys. miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online! Wydarzenia odbywają się w dniach 30 stycznia – 14 lutego.

Fot. materiały prasowe

Na warsztatach, przy pomocy internetowego środowiska Glitch, uczestnicy samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w internecie.

Każdego, kto chce poznać tajniki powstawania gier i spróbować swoich sił w programowaniu – zapraszamy na MONSTERIADĘ „Koduj z Gigantami”! To także konkurs programowania dla uczestników zajęć. Można wygrać ciekawe nagrody. Każdy uczeń warsztatów stacjonarnych i online otrzyma upominek – niespodziankę.

– W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność. Od 2017 roku z sukcesem zostało zorganizowanych siedem edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju! – mówi Dawid Leśniakiewicz – prezes szkoły „Giganci Programowania”.

koduj z gigantami info

Poznaj tajniki programowania

Celem akcji „Koduj z Gigantami” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, w którym już od najmłodszych lat uczniowie wprowadzani są w świat programowania nowych technologii. Nauka programowania rozwija w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność radzenia sobie z problemami i pobudza kreatywność. Już od sześciu lat szkoła prowadzi kursy i warsztaty w całej Polsce.

Partnerem społecznym akcji są „Hakersi” – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie kodujzgigantami.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-29
Data aktualizacji: 2021-02-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź