Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Inwestycyjne plany w Nowej Hucie

W pierwszym kwartale tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na prace związane z przebudową torowiska w ciągu al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Trwają prace projektowe dla zadania związanego z przebudową al. Solidarności (odcinek od placu Centralnego do ul. Bulwarowej). Pojawi się również przetarg na budowę „P+R Suche Stawy” na ul. Ptaszyckiego.

Fot. Tom Rollauer
Tom Rollauer

Na obszarze Nowej Huty planowane są dwa duże zadania inwestycyjne w zakresie torowisk. W pierwszej kolejności będą to prace budowlane w ciągu Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Mamy komplet dokumentów oraz niezbędne pozwolenia na roboty budowlane. W przeciągu miesiąca planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację prac.

Pod koniec ubiegłego roku udało się podpisać umowę z projektantem na opracowanie projektu przebudowy al. Solidarności (odcinek od placu Centralnego do ul. Bulwarowej) – projekt obejmie przebudowę torowiska i układu drogowego. Prace na tym torowisku rozpoczną się po zakończeniu tych na ul. Ptaszyckiego (w 2022 r.).

– W przypadku pierwszego zadania mamy przebudowę torowiska oraz minimalną ingerencję jeśli chodzi o układ drogowy, natomiast w drugim planujemy gruntowną modernizację zarówno torowiska jak i drogi – mówi Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Na ul. Ptaszyckiego planowana jest budowa parkingu „P+R Suche Stawy”. Na powierzchni ok. 4 200 m² powstaną 93 miejsca parkingowe (w tym cztery dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz 12 zadaszonych miejsc dla rowerów. Planowane jest ogłoszenie przetargu, aby pierwsze prace ruszyły jeszcze w tym roku.

Bieżące informacje dotyczące tych inwestycji można znaleźć na stronie internetowej inwestycje.krakow.pl. Jest tam również możliwość zgłaszania uwag.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-27
Data aktualizacji: 2021-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat