Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Świadome zakupy. Mądre wybory”. Poznaj cykl edukacyjny NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia opracował cykl filmów edukacyjnych pn. „Świadome zakupy. Mądre wybory”. Filmy przedstawiają sposoby na przemyślany dobór artykułów spożywczych podczas wykonywania zakupów. Dowiesz się m.in. jak kupować świadomie, a czego lepiej nie kupować, bo nie służy zdrowiu.

 

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Filmy zostały przygotowane przez NFZ wspólnie ze specjalistami z Katedry Żywienia Człowieka SGGW oraz grupą współpracujących z nimi ekspertów. Akcja jest częścią działań prowadzonych w obszarze promocji zdrowia i kształtowania postaw prozdrowotnych.

Lista odcinków cyklu „Świadome zakupy. Mądre wybory”

  • Odcinek 1: „Sól w żywności” – Czy sól jest nam niezbędna? W jakiej ilości jest szkodliwa i w jakich produktach się ukrywa?
  • Odcinek 2: „Tłuszcz w żywności” – Jak kupować zdrowe tłuszcze? Które z nich wybierać do smażenia, a które do gotowania?
  • Odcinek 3: „Dodatki do żywności” – Jak rozpoznawać dodatki do żywności i czy wszystkich należy unikać? Dlaczego ważne jest czytanie etykiet?

Właściwe odżywanie ma istotny wpływ na zdrowie

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował również portal żywieniowy Diety NFZ. Dostępne są tam bezpłatne plany żywieniowe oparte na diecie DASH, która jest rekomendowana przez towarzystwa kardiologiczne i diabetologiczne. Plany żywieniowe zostały opracowane z myślą o przedstawicielach różnych grup wiekowych, również seniorów. Na portalu można także znaleźć diety stosowane w profilaktyce chorób, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie, Hashimoto.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-26
Data aktualizacji: 2021-01-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat