Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zgłoś się na bezpłatną cytologię

Szpital na Klinach i Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają na bezpłatne badania cytologiczne. Kilka minut wystarczy żeby zadbać o swoje zdrowie i życie.

Fot. Szpital na Klinach
Szpital na Klinach

W dniach 20-26 stycznia obchodziliśmy „Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy”. Według najnowszych danych wskazanych w raporcie „Nowotwory złośliwe w Polsce” wynika, że zachorowalność na raka szyjki macicy dotyczy 2,3 tys. Polek.

W przypadku raka szyjki macicy obserwowany jest wprawdzie spadek zachorowalności i umieralności w ostatnich latach, ale niestety statystyki w zakresie przeżyć ciągle bardzo niepokojąco wyglądają na tle innych krajów europejskich.

Szpital na Klinach wraz z przychodnią lekarską na ul. Cechowej 12 we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają w dniach 25 – 29 stycznia na bezpłatne badania cytologiczne, organizowane w ramach „Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy”.

Najważniejsza jest profilaktyka

Cytologia jest bezbolesna i bezpieczna, a wykonywana systematycznie pozwala wykryć raka szyjki macicy w najwcześniejszym stadium, dając szansę na skuteczne leczenie. Cytologię raz w roku powinna wykonywać każda kobieta od momentu rozpoczęcia aktywności seksualnej lub po ukończeniu 18. roku życia oraz panie z grupy podwyższonego ryzyka.

Zgłoś się na bezpłatne badanie

Systematyczne wizyty u ginekologa i badania profilaktyczne są kluczowe, by zachować zdrowie, a w przypadku jakichkolwiek problemów uzyskać diagnozę na wczesnym etapie. W ramach styczniowego projektu zostanie wykonanych 100 bezpłatnych badań w terminie 25 – 29 stycznia aż do wyczerpania puli zaproszeń.

Terminy badań

Na badania cytologiczne zapraszamy dziś, 29 stycznia w godz. 14.00 – 20.00 w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 w Krakowie.

Rejestracja telefoniczna pod numerem 12 267 40 64.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-25
Data aktualizacji: 2021-01-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat