Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Twórczy tydzień z MNK

Ostatni tydzień ferii nie zawiedzie najmłodszych poszukiwaczy przygód. Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na warsztaty online, organizowane w ramach programu towarzyszącego wystawie „Moc muzeum”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Tegoroczne ferie zimowe przypadają na trudny czas. Muzea pozostają zamknięte, ale instytucje dbają o to, żeby dzieci mogły spędzić ferie ze sztuką. Warsztaty dla najmłodszych potrwają do 15 stycznia. Podczas zajęć muzealne edukatorki: Martyna Majsterek i Magdalena Schuster, odpowiedzą na pytania: kiedy przedmiot staje się dziełem sztuki i dlaczego artyści trzymali w pracowniach miód, poszperają w magazynach i udowodnią jak niezwykłe są zwykłe rzeczy. Warsztaty są też wspaniałą okazją do zapoznania się z nową wystawą w gmachu głównym MNK – „Moc muzeum”. Odkrywanie sztuki nigdy nie było takie proste!

Ważne informacje

 • zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–10 lat
 • czas trwania: 1,5 godz.
 • cena: 10 zł
 • liczba miejsc w grupie: 15 osób
 • warsztaty odbywają się na platformie ZOOM.
 • zapisani na warsztaty uczestnicy 1–2 dni przed datą zajęć otrzymali na podany nam adres e-mail link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów.
 • przed warsztatami warto przeczytać poradnik zawierający informacje i ułatwiający uczestnictwo w warsztatach online: Warsztaty online dla dzieci PORADNIK
 • zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na adres mailowy listę materiałów, które trzeba przygotować przed warsztatami (na ogół rzeczy dostępne w domu).
 • regulamin warsztatów on-line: REGULAMIN warsztatów online dla dzieci
 • na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka Jagoda Gumińska-Oleksy: jguminska@mnk.pl
 • bilety: bilety.mnk.pl
 • informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie)
 • w przypadku nieobecności na warsztatach online nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.
 • w razie rezygnacji z udziału w warsztacie online bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi.

Program warsztatów

 

Dzieło czy nie-dzieło?

15 stycznia, godz. 10.00

Dlaczego niektóre przedmioty stają się dziełami sztuki, a innych używamy na co dzień? Czy ten sam przedmiot może być jednocześnie eksponatem muzealnym i czymś zupełnie zwyczajnym? Podczas wirtualnych odwiedzin na wystawie poszukamy takich właśnie zwykłych-niezwykłych przedmiotów i zastanowimy się, czy sposób ich pokazania wpływa na to, jak je widzimy i oceniamy.

Przed warsztatami poszukajcie w swoim otoczeniu przedmiotów codziennego użytku, które mogą stać się dziełem sztuki. 

Prowadzenie: Magdalena Schuster

Arcy-guzik

15 stycznia, godz. 12.00

Być może myślicie czasem, że sztuka to tylko imponujące obrazy w ciężkich ramach albo dostojne i niedostępne rzeźby. A my mówimy: guzik prawda! Przemierzając wystawy i szperając w muzealnych magazynach, natrafić można na najpiękniejsze arcydzieła sztuki użytkowej. Podczas warsztatów spróbujemy im się nieco przyjrzeć, a także stworzyć swoje własne dzieła! Tym razem pędzle i farby odkładamy w kąt, a do pracy zaprzęgniemy igłę z nitką.

Prowadzenie: Martyna Majsterek

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-15
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat