Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Budowa linii tramwajowej: zmiany na ul. Bociana

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 11 stycznia czekają na was utrudnienia w ruchu na ul. Bociana na odcinku od numeru 16 do 30. Ma to związek z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Najpierw rozpocznie się przebudowa uzbrojenia podziemnego - w pierwszej kolejności wykonana zostanie przebudowa sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Bociana 26, następnie wykonywane będą kolejne prace w kierunku wschodnim ulicy do numeru 16. Do czerwca br. przebudowane zostaną sieci ciepłownicze, gazowe, wodne, teletechniczne i energetyczne. W kolejnym etapie rozpoczną się roboty drogowe i torowe. Całość prac na tym odcinku zostanie zakończona około połowy przyszłego roku.

W początkowej fazie robót – od 11 stycznia - utrudnienia będą miały charakter punktowych zawężeń jezdni do jednego pasa ruchu. W późniejszym etapie planuje się naprzemienne, czasowe wyłączenie chodników z ruchu pieszego oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, co nastąpi w lipcu br. Pozostanie zachowany kierunek wschód – zachód (od al. 29 listopada do ul. Siewnej).

ADRES: ul. Bociana, Kraków
pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-11
Data aktualizacji: 2021-01-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat