Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Barbórka – w tym roku wirtualnie

Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz władze Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii zapraszają studentów, absolwentów, pracowników oraz wszystkich przyjaciół Akademii do zdalnego udziału w uroczystościach z okazji obchodzonego dziś, 4 grudnia Dnia Górnika. Pierwszy raz w historii AGH obchody najważniejszego górniczego święta przyjmą formę wirtualną.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie odbędą się w tradycyjnej formie wydarzenia towarzyszące obchodom Barbórki. Obchody święta patronki górników od dziesięcioleci przyciągały uwagę między innymi krakowian czy turystów, którzy mogli podziwiać tradycyjny przemarsz orszaku górniczego ulicami Krakowa czy „skok przez skórę”, czyli symboliczne pasowanie na górników studentów I roku.

Program obchodów

Barbórka poprzedzona została 61. Konferencją Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego, w dniu 3 grudnia. W ramach 20 sekcji tematycznych zaprezentowane zostały wyniki prac studentów działających w kołach naukowych pionu górniczego.

Główne obchody święta patronki górników odbędą się dziś, 4 grudnia. Rozpocznie je o godz. 9.00 uroczysta msza święta odprawiona w kolegiacie św. Anny (uczestnictwo możliwe z zachowaniem obowiązujących zaleceń związanych z sytuacją epidemiczną).

Głównym punktem uroczystości barbórkowych w AGH będzie uroczyste posiedzenie Senatu AGH, które rozpocznie się o godz. 13.00. Wezmą w nim udział wyłącznie przedstawiciele władz uczelni oraz Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii. Transmisja posiedzenia będzie dostępna na stronach: www.agh.edu.pl, barborka.agh.edu.pl oraz www.wgig.agh.edu.pl.

Zwieńczeniem obchodów będzie wirtualna, interaktywna Biesiada Górnicza.
W spotkaniu online wezmą udział przedstawiciele uczelni, studentów, partnerów WGiG oraz zaprzyjaźnieni z Akademią partnerzy z branży górniczej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-04
Data aktualizacji: 2020-12-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat