Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Z aplikacją BallSquad łatwiej wynajmiesz salę i boisko

Od początku września jedenaście krakowskich szkół samorządowych oferuje mieszkańcom wynajem sal gimnastycznych i boisk przez aplikację mobilną BallSquad, dzięki czemu można przyspieszyć proces rezerwacji i uniknąć uciążliwych formalności. Nowa forma wynajmu zdobywa zaufanie użytkowników – krakowianie dokonali już w ten sposób ponad stu rezerwacji.

Fot. Portal Edukacyjny Miasta Krakowa
Portal Edukacyjny Miasta Krakowa

Z nowego narzędzia korzystają na razie wybrane krakowskie szkoły – w ramach pilotażu do końca bieżącego roku szkolnego. Aplikacja BallSquad bardzo upraszcza proces poszukiwania i rezerwowania obiektu, bo do lamusa mogą odejść takie czynności, jak: wydzwanianie po szkołach, podpisywanie papierowych umów czy inne uciążliwe formalności. Zamiast tego wystarczy wejść na stronę app.ballsquad.pl, znaleźć dogodny termin i obiekt do wynajęcia (mamy do dyspozycji mapę, zdjęcia i wyszukiwarkę), dokonać rezerwacji i wpłacić należną sumę on-line. Co więcej, opłata za wynajem sali lub boiska może zostać od razu rozdzielona między wszystkich uczestników gry. Poza tym rezerwować można jednorazowo lub długoterminowo – jeżeli chcemy spotykać się na wspólnych rozgrywkach cyklicznie.

Jest jeszcze jeden atut: aplikacja pomaga w łączeniu miłośników konkretnych dyscyplin sportu z całego Krakowa. Można w niej stworzyć własny profil gracza, wybierając ulubione dyscypliny oraz zaznaczając obszar Krakowa, w którym chcemy grać. Aplikacja przesyła użytkownikom komunikaty na temat już istniejących rezerwacji i zawodników poszukujących drużyny.

– To rozwiązanie z zakresu smart city, które ma zwiększyć dostęp mieszkańców do obiektów infrastruktury sportowej. Aplikacja jest udogodnieniem także dla dyrektorów i pracowników szkół, bo dzięki niej mogą sprawniej zarządzać rezerwacjami i docierać do większego grona osób ze swoją ofertą i terminami wynajmu, które były do tej pory najmniej popularne – mówi Ewa Całus, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Do tej pory największą liczbą rezerwacji dokonanych przez aplikację może się pochwalić Szkoła Podstawowa nr 85 (26 we wrześniu i 30 na październik). Wiele rezerwacji dokonano też w Szkole Podstawowej nr 117 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 13.

Szkoły, które biorą udział w pilotażu wynajmu obiektów sportowych:

 • Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Władysława Spasowskiego 8
 • Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Ignacego Krasickiego 34
 • Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Pszczelna 13
 • Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105, os. Słoneczne 12
 • Szkoła Podstawowa nr 117, ul. Jana Kurczaba 15
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, ul. Strąkowa 3a
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13, ul. Kazimierz Odnowiciela 2
 • Zespół Szkół Energetycznych, ul. Loretańska 16
 • VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Grzegórzecka 24
 • IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Czapińskiego 5.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej app.ballsquad.pl.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat