Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyły bezpłatne webinaria dla nauczycieli i dyrektorów szkół

Miasto Kraków wspiera nauczycieli w podnoszeniu ich kompetencji związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Swoje umiejętności będą mogli poszerzyć za sprawą cyklu bezpłatnych webinariów organizowanych we współpracy z firmą Microsoft, które rozpoczęły się 28 września i potrwają przez dwa tygodnie. Pozwolą one na wykorzystanie narzędzi firmy Microsoft w pracy z uczniami nie tylko w przypadku zdalnego nauczania.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Do udziału w otwartych spotkaniach on-line zapraszamy krakowskich nauczycieli, ale też dyrektorów i szkolnych administratorów IT – informuje wydział edukacji UMK.  

Szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów

- Darmowe i dostępne dla wszystkich krakowskich nauczycieli webinaria prowadzone przez ekspertów firmy Microsoft w formie godzinnych spotkań on-line będą odbywać się przez dwa tygodnie w godzinach wieczornych. W ich trakcie nauczyciele będą mogli poznać metody pracy z uczniami z wykorzystaniem usługi Office 365, czyli narzędzia dostępnego dla instytucji edukacyjnych całkowicie bezpłatnie – mówi Ewa Całus, dyrektor wydziału edukacji UMK i zachęca do udziału w webinariach.

W trakcie spotkań będzie można dowiedzieć się więcej m.in. na temat tego, jak tworzyć zadania dla uczniów z wykorzystaniem najbardziej popularnych programów takich jak Word czy Excel. Podczas spotkań dotyczących aplikacji OneNote będzie można natomiast poznać możliwości tej aplikacji, w tym stworzyć zdalną tablicę lekcyjną do pracy z uczniami. Dużo czasu zostanie poświęcone wykorzystaniu aplikacji Microsoft Teams. To jednak zaledwie kilka z wielu ciekawych rozwiązań, które będą mogli poznać krakowscy nauczyciele w trakcie internetowych spotkań.

Oprócz szkoleń dla nauczycieli, w ramach współpracy miasta z firmą Microsoft, zaplanowano także szkolenie dla dyrektorów krakowskich szkół. Pozwoli ono dowiedzieć się, jak sprawnie zarządzać szkołą z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji.

Więcej informacji na Portalu Edukacyjnym.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat