Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

AGH w nietypowy sposób przypomina o dystansie społecznym

AGH w Krakowie przygotowuje się do nowego semestru i przypomina swoim studentom i pracownikom o wymogach sanitarnych obowiązujących w uczelni. W związku z tym w kilku miejscach kampusu uczelni pojawiły się jesienne instalacje. Ustawione w odpowiednich odległościach od siebie dynie mają przypominać o zachowaniu dystansu społecznego 1,5 m na terenie AGH.

Fot. AGH
AGH

Kompozycje pt. „Razem, a jednak osobno. Keep a safe distance.” przygotowała Ewa Czekaj-Kamińska architekt krajobrazu z Działu Obsługi Uczelni. Celem instalacji było nie tylko upiększenie kampusu uczelni na jesień, ale także przypominanie studentom oraz pracownikom o stosowaniu się do środków ostrożności chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Dynie zostały rozstawione w kluczowych miejscach kampusu: w pobliżu budynku głównego AGH, przed jednym z wydziałów oraz w okolicach lokomotywy AGH.

Uczelnia będzie również przypominać o wymogach sanitarnych na specjalnych tablicach, które pojawią się przy wejściach do budynków. W obiektach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego 1,5 m, dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku, a także zakaz przebywania na terenie uczelni osób z objawami chorobowymi, bez względu na ich charakter. Zalecana jest także komunikacja elektroniczna, aby uniknąć bezpośrednich kontaktów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat