Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowohucki Uniwersytet Dzieci zaprasza na zajęcia

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych na zajęcia w ramach Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci. To wyprawa do świata nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników.

Fot. Nowohuckie Centrum Kultury
Nowohuckie Centrum Kultury

Uczestnicy poznają zagadki świata przyrody podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji, nauczą się konstruowania i programowania samodzielnie zbudowanych robotów. Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, stymulującymi samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepszą metodą nauki jest zabawa. 

Program Wydziału Przyrodniczego:

 • sobota, 3 października, godz. 10.30
  Uniwersytet XXI w. czyli jak wyglądają nasze zajęcia
  „Szkolna sala. Smutne ławki i poobijane krzesła. Przy tablicy belfer, który monotonnie czyta z podręcznika. TO NIE U NAS! Tutaj każdy bierze udział w zajęciach. Tworzy własne eksperymenty i może rozmawiać na każdy interesujący go temat.”
 • sobota, 10 października, godz. 10.30
  Wspomnienia z wakacji jako reakcja chemiczna lub proces fizyczny
  „Wakacje już dawno za nami. Teraz mamy nowe wyzwania i obowiązki. My jednak postanowiliśmy wrócić do tych najmilszych wspomnień i opisać je w sposób chemiczny i fizyczny. Morze w butelce, własny piasek i burza w słoiku, to doświadczenia które nam najbardziej przypominają wakacje.”
 • sobota, 17 października, godz. 10.30
  Kolory chemii, czyli barwniki w życiu codziennym
  „Czy chemia ma swój kolor? Potrafimy niebieski zamienić w żółty, czerwony a nawet w zielony. Na tych zajęciach dowiecie się jak kolorowy jest świat, który nas otacza, co to jest chromatografia, indygodyna i antocyjany.”
 • sobota, 24 października, godz. 10.30
  Chemiczne Halloween
  „Dynia z płonącymi i dymiącymi oczami, to nasza specjalność! Samozapłon i magiczny wulkan. Czyli doświadczenia, których nie zobaczycie nigdzie indziej!”

Informacje i zapisy: tel. 12 644 02 66 wew. 37, e-mail: edukacja@nck.krakow.pl. Dodatkowe informacje na stronie internetowej nck.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat