Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prowadzący znów otwierają drzwi w tramwajach i autobusach

W związku z opublikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zasadami bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 informujemy, że od czwartku, 3 września prowadzący autobusy i tramwaje znów otwierają drzwi na każdym przystanku.

Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl
Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

Oznacza to, że pasażerowie już nie muszą dotykać przycisków, aby wsiąść lub wysiąść z tramwaju czy autobusu. Dotyczy to również przystanków na żądanie, na których prowadzący zatrzymują się bez oczekiwania na sygnał ze strony pasażera.

Co istotne, otwieranie drzwi przez prowadzących jest technicznie możliwe we wszystkich autobusach i większości tramwajów. Nie ma takiej technicznej możliwości w tramwajach typu E1, C3, dwukierunkowych GT8S oraz wagonach N8.

Jednocześnie przypominamy, że we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie mają obowiązek zasłania ust i nosa. Przypomina o tym specjalny komunikat głosowy emitowany w tramwajach i autobusach.

W każdym autobusie i tramwaju nadal obowiązuje wydzielona strefa w rejonie kabiny prowadzącego oraz brak możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami.

Warto podkreślić, że każdego dnia w pojazdach komunikacji miejskiej dezynfekowane są wszystkie elementy, których dotykają pasażerowie, takie jak: przyciski, uchwyty, poręcze, automaty biletowe oraz kasowniki.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat