Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Hutnicy podziękują medykom

W niedzielę, 30 sierpnia swoje rozgrywki II-ligowe zainaugurują zawodnicy Hutnika Kraków. Mecz będzie formą podziękowania medykom za wytrwałość i zaangażowanie w walkę o nasze zdrowie, szczególnie w czasie pandemii.

Fot. materiały prasowe

Pierwszy zespół Hutnika na swój występ w oficjalnym meczu czeka od 7 marca. W tym czasie codzienne życie zupełnie zmieniło swe oblicze, a medycy stanęli przed olbrzymimi wyzwaniami, które przyniósł stan epidemii COVID-19.

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownikom, którzy w swej codziennej pracy muszą mierzyć się z koronawirusem. Postanowiliśmy część czasu reklamowego przeznaczonego do komercyjnego wykorzystania podczas spotkania Hutnik – GKS Katowice przeznaczyć na podziękowania dla nich. Trudno mi sobie nawet wyobrazić jak trudny był to dla nich okres, okres tej codziennej i ciężkiej pracy – mówi Artur Trębacz, prezes Hutnika.

Przygotowane przez klub, krótkie animacje pojawią się na bandach ledowych podczas transmitowanego przez TVP Sport meczu. W związku z tym, że obiekty Hutnika od Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w linii prostej dzieli zaledwie kilkaset metrów, to właśnie symbolicznie logotyp tej placówki pojawi się w animacjach.

– Nasza drużyna w tym roku awansowała do II ligi, zawodnicy nie mieli sobie równych w rozgrywkach III ligi. Jednak tworząc klub sportowy doskonale wiemy, że za sukcesami naszych piłkarzy stoi także olbrzymie wsparcie sztabu szkoleniowego, pracowników technicznych i administracyjnych klubu czy zaangażowanie członków stowarzyszenia i kibiców – mówi Marcin Kądziołka, specjalista ds. marketingu i PR. – Dostrzegam tutaj pewną analogię, dlatego chciałbym podkreślić, że nasze podziękowania kierujemy nie tylko do lekarzy i ratowników medycznych Specjalistycznego Szpitala im. Stefana Żeromskiego. Chcemy podziękować także wszystkim pracownikom bez których szpital nie mógłby normalnie funkcjonować. Dziękujemy Wam Sąsiedzi! – dodaje.

W czwartek, czyli w dniu ogłoszenia Krakowa strefą żółtą, odbyła się także sesja zdjęciowa drużyny. Poza tradycyjnymi ujęciami wykonano między innymi zdjęcia w klubowych maseczkach. W ten sposób klub chce przypomnieć wszystkim aby zadbali o siebie i swoich najbliższych, przestrzegali obowiązujących przepisów i pamiętali o higienie w swoim otoczeniu.

Początek spotkania II ligi Hutnik Kraków – GKS Katowice zaplanowano na niedzielę, 30 sierpnia o godz. 13.30. W związku z trwającym remontem na Suchych Stawach mecz zostanie rozegrany na obiekcie Garbarni.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-08-28
Data aktualizacji: 2020-08-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź