Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Remont mostu Nowohuckiego – prace na jezdni północnej

Od maja most Nowohucki jest w remoncie – w ramach prac wymieniona zostanie jego izolacja, wpusty odwodnieniowe, dylatacje, płyta pomostu oraz nawierzchnia jezdni. W nocy z 9 na 10 sierpnia, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu – rozpoczął się remont po stronie północnej obiektu (kierunek Płaszów).

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Do tej pory obiekt został wyremontowany po stronie południowej (kierunek Czyżyny). Na moście wykonano zabezpieczenie antykorozyjne stalowej płyty pomostu, zbrojenie płyty pomostu, zamontowano nową dylatację oraz ułożoną nową nawierzchnię bitumiczną (warstwa wiążąca).

Teraz obiekt jest remontowany po stronie północnej (kierunek Płaszów). W nocy, z 9 na 10 sierpnia, czyli z niedzieli na poniedziałek, wdrożony został projekt zmian w organizacji ruchu. Ruch został przerzucony na jezdnię południową, po jednym pasie w każdym kierunku. Pasy ruchu w kierunku Płaszowa zostały wyłączone na długości ok. 320 m. Ruch pieszych jest możliwy tylko po stronie południowej. Prace będą prowadzone przez około dwa miesiące.

Prace na moście pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września.

most nowohucki

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat