Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Drugi etap remontu wiaduktu na ul. Zakopiańskiej

Rozpoczął się drugi etap prac przy remoncie wiaduktu na ulicy Zakopiańskiej. Wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Podobnie, jak to miało miejsce podczas pierwszego etapu remontu, prace są prowadzone przez całą dobę.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

  • w godz. 5.00-21.00 na jezdni północnej autostrady A4 (relacja Rzeszów-Katowice) dostępne są dwa pasy ruchu - awaryjny i środkowy w kierunku Katowic, a także jeden w kierunku Rzeszowa. Natomiast na jezdni południowej dla kierowców jadących w kierunku stolicy Podkarpacia jest dostępny tylko pas środkowy. Dwa skrajne pasy są wyłączone z ruchu.
  • w godz. 21.00-5.00 ruch na jezdni północnej odbywa się tak jak w dzień, natomiast jezdnia południowa autostrady A4 (relacja Katowice-Rzeszów) jest zamknięta dla ruchu. Oznacza to, że nie ma możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Chyżnego i Zakopanego. Objazd jest poprowadzony przez węzeł autostradowy „Łagiewniki” (zawracanie na skrzyżowaniu ulic Herberta, Stojałowskiego i Podmokłej).
  • przez całą dobę wyłączony jest zjazd z autostrady A4 w kierunku centrum Krakowa (dotyczy relacji Katowice-Rzeszów). Objazd przez węzeł „Łagiewniki” i dalej ulicami Herberta i Turowicza. Z autostrady A4 w kierunku centrum można również zjechać na węźle „Bielany”.

Zmiana organizacji ruchu obejmuje odcinek około trzech kilometrów. Ruch został przerzucony na właściwe jezdnie na wysokości ulicy Kąpielowej.

Prace w ramach drugiego etapu potrwają około miesiąca, następnie rozpocznie się trzeci i ostatni etap remontu. Szczegóły zmian zostaną podane w odrębnym komunikacie.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat