Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozbudowa ul. Wrobela na ostatniej prostej

Pod koniec lipca oddana zostanie do użytku ulica Wrobela. Trwają tam jeszcze ostatnie prace porządkowe, wykonywane jest też oznakowanie poziome oraz montowane znaki. W wyniku trwającej od września ubiegłego roku rozbudowy zmodernizowany został odcinek o długości 390 metrów od skrzyżowania z ul. Husarską do rejonu skrzyżowania z ul. Pod Wierzbami.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W ramach inwestycji, która kosztowała około 8 mln zł, powstała droga wraz z obustronnymi chodnikami, wybudowana została kanalizacja opadowa, rurociąg tłoczny wraz z pompownią wód opadowych, przełożone zostały kable sieci energetycznej, wodociągowej oraz teletechnicznej, pojawiło się nowe oświetlenie.

Najważniejszym elementem rozbudowy była budowa pompowni – jej głównym zadaniem będzie dbanie o prawidłowe odwodnienie całej ulicy Wrobela. Obecnie podejmowane są działania, które umożliwią uruchomienie zasilania pomp, a w konsekwencji ich właściwe działanie. Formalności związane z uruchomieniem i odbiorem pompowni potrwają około miesiąca. Zapewnienie prawidłowego odwodnienia jest niezbędne przed oddaniem tego fragmentu Wrobela do ruchu.

ADRES: ul. Wrobela, Kraków
pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat