Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Płynniejszy ruch na drodze dojazdowej do zoo

Na skrzyżowaniu ulic Leśnej, Starowolskiej i 28 lipca 1943 montowane jest rondo. Dzięki nowej organizacji ruchu w tym miejscu przejazd samochodów zostanie upłynniony, aby popularna turystycznie trasa już się nie korkowała.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Obecnie trwają prace wprowadzające nowe zasady. Malowane jest specjalne oznakowanie, wyznaczające pasy ruchu i zatokę dla autobusów.

Na skrzyżowaniu ulic Leśnej, Starowolskiej i 28 lipca 1943 montowane jest rondo.

Wcześniej, przy skrzyżowaniu ul. Leśnej z Jeleniową ustawiono znak drogowy, informujący kierowców o aktualnym zapełnieniu parkingu przy ogrodzie zoologicznym. Za każdym razem, gdy pojawi się ryzyko przepełnienia parkingu, tablica poinformuje przyjezdnych, że nie ma już możliwości pozostawienia samochodu w pobliżu zoo. W tym momencie na tablicy pojawi się znak zakazu ruchu, a kierowcy będą mogli bez problemu zawrócić na nowo utworzonym rondzie, które uniemożliwi powstawanie korków.

Co ważne, przez cały czas do ogrodu zoologicznego ul. Leśną mogą dojeżdżać: pojazdy komunikacji miejskiej, rowery, służby miejskie, samochody zaopatrzenia, a także mieszkańcy ul. Leśnej, Kukułczej i al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa.

ADRES: ul. 28 Lipca 1943, Kraków
pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat