Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więcej kursów autobusów i tramwajów

Od soboty, 30 maja autobusy na liniach aglomeracyjnych kursują częściej, a od poniedziałku, 1 czerwca na krakowskie torowiska wyjechało zdecydowanie więcej tramwajów niż w maju. W ten sposób Kraków reaguje na decyzje rządu o odmrożeniu kolejnych sektorów gospodarki i spodziewany wzrost liczby pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Warto pamiętać, że nadal obowiązuje limit osób, które jednocześnie mogą podróżować w tramwaju czy autobusie. Zwiększona liczba kursów to więc także troska o to, aby w komunikacji miejskiej nadal była możliwość zachowania jak największego dystansu.

Najbardziej zmiany odczują pasażerowie korzystający z komunikacji tramwajowej. Od poniedziałku, 1 czerwca w dni powszednie na tory wyjeżdża o ok. 30 pociągów tramwajowych więcej niż w maju. W efekcie wszystkie linie tramwajowe mają zwiększoną częstotliwość w okresie między godzinami szczytu. Dla przykładu linia nr 24 łącząca „Kurdwanów P+R” z „Bronowicami” przez cały dzień kursuje co 10 minut (Obecnie jest to 20 minut w godzinach szczytu i 30 minut po godzinach szczytu).

Także w godzinach szczytu zwiększyła się częstotliwość kursów na niektórych liniach tramwajowych, dotyczy to linii nr 13, 14 i 19, które  rano i po południu kursują co 10 minut. Została także przywrócona linia tramwajowa nr 49 łącząca „Kopiec Wandy” z „Bieżanowem Nowym P+R”. Przypomnijmy także, że tramwaje linii nr 18 znów kursują po stałej trasie przez otwartą po remoncie ul. Stradomską.

 

Zmiany obejęły także komunikację autobusową. Od soboty, 30 maja autobusy na liniach aglomeracyjnych m.in. do Skawiny i Zielonek znów kursują zgodnie z powszednim rozkładem jazdy. Linie nr 100 i 101 kursują także w weekendy. Znacznie łatwiej można dojechać z Krakowa do Wieliczki – linia nr 304 przez cały dzień kursuje co 10 minut.

Ponieważ zmian jest dużo przed planowaną podróżą tramwajem czy autobusem zachęcamy do sprawdzenia rozkładów jazdy na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Pomimo zmniejszonych przez rząd obostrzeń dotyczących zasad poruszania się, miejscy przewoźnicy nadal w niezmieniony sposób każdego dnia utrzymują wysoki poziom działań w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, m.in. poprzez dezynfekcję tramwajów i autobusów.

Zobacz także:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat