Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przegorzalska „Strefa Rodziców” online

Klub Kultury Przegorzały zaprasza rodziców, którzy pozostają w domach z najmłodszymi dziećmi do swego wirtualnego kącika. Z myślą o nich powstała „Strefa Rodzica” w formie online, będąca wspólną, interaktywną przestrzenią do rozmowy, wzajemnego wsparcia i wymiany rodzicielskich doświadczeń.

Fot. materiały prasowe / KK Przegorzały

W ramach „Strefy Rodzica” organizowane są  spotkania online ze specjalistami, warsztaty kompetencyjne z psychologiem, porady dietetyczne, zajęcia umuzykalniające i sensoryczne dla dzieci. Odbywają się one zwykle dwa razy w tygodniu o stałej porze, o godz. 10.30.

Najbliższe zajęcia

  • „Domowa smykomultisensoryka”, 13 maja
    To zajęcia sensoryczne online mające na celu stymulowanie zmysłów malucha oraz w dłuższej perspektywie zapobieganie powstawaniu deficytów sensorycznych. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli wziąć udział w wirtualnych spotkaniach, podczas których z pomocą prowadzącej uczestnicy stworzą domowy plac zabaw, sensoryczne zabawki lub pomoce terapeutyczne. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Wróbel, psycholog.
     
  • „Czytadełko”,  14 maja
    To zajęcia online, podczas których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest „zabawa w czytanie” – nauko- zabawa, która nie ma nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Zajęcia są uzupełnione o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start. Zajęcia poprowadzi Joanna Tokarczyk-Chyłek, logopeda, filolog, animatorka.

Więcej informacji na stronie przegorzaly.dworek.eu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-06
Data aktualizacji: 2020-05-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź