Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc finansowa dla niepełnosprawnych z PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił program, w ramach którego finansową pomoc mogą uzyskać osoby niepełnosprawne pozbawione możliwości korzystania z opieki w placówce rehabilitacyjnej w związku z epidemią koronawirusa.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Wsparcie skierowane jest do dorosłych, dzieci i młodzieży z ważnymi orzeczeniami o niepełnosprawności. O świadczenie finansowe w wysokości 500 zł miesięcznie mogą starać się osoby poszkodowane w związku z epidemią, które są uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, podopiecznymi dziennych domów pomocy społecznej i placówek rehabilitacyjnych, uczestnikami programów PFRON korzystającymi ze wsparcia udzielanego przez placówki rehabilitacyjne, uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych i wychowankami specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz specjalnych ośrodków wychowawczych.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” (Moduł III) wraz z tłumaczeniem na język migowy można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat