Komunikat archiwalny

Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!

Kraków mobilizuje mieszkańców do działań na rzecz planety – w piątek, 13 marca w sali audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków, organizowana zostanie konferencja proklimatyczna „Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!”. Do udziału w niej Wydział Edukacji UMK zaprasza uczniów z krakowskich szkół ponadpodstawowych.

Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom!
Fot. Wydział Edukacji UMK

Wydarzenie będzie okazją do wysłuchania wystąpień ekspertów zajmujących się tematyką zrównoważonego rozwoju, ekologii i zmian klimatu. Pojawią się m.in.: Kamil Wyszkowski z ONZ (szef inicjatywy Global Compact Network Poland) oraz Areta Szpura (autorka książki „Jak uratować świat? Czyli co możesz zrobić dla planety”).

Głos zabiorą także młodzi krakowianie i krakowianki, którym nie jest obojętny los naszej planety. Proekologiczne przesłanie do uczniów skieruje krakowska uczennica Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

Aby zaangażować młodzież do działań na rzecz Ziemi, w czasie konferencji ogłoszony będzie także konkurs na najciekawszą grę edukacyjną, zatytułowaną „Ratujmy planetę!”. To tylko niektóre z przewidzianych na ten dzień atrakcji.

 

Każda szkoła ponadpodstawowa może zgłosić do udziału w wydarzeniu więcej niż jedną klasę. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do wtorku, 10 marca, na adres e-mail: ek.umk@um.krakow.pl.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, możliwe jest wcześniejsze zakończenie rekrutacji. O zakwalifikowaniu się do udziału zainteresowani zostaną poinformowani elektronicznie.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Centrum Kongresowego ICE Kraków. Partnerami wydarzenia są Wodociągi Miasta Krakowa i Global Compact Network Poland – inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ w Polsce ds. współpracy z biznesem, rządem, samorządem i nauką. Patronem medialnym jest portal NOIZZ.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także