„Aktywni – Efektywni”. Płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, bierną zawodowo, to masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni – Efektywni”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

„Aktywni – Efektywni”. Płatne staże z możliwością zatrudnienia
Fot. materiały prasowe

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

  • płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników.
  • Dodatkowym bonusem jest udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do ich potrzeb i predyspozycji.
  • Wszyscy uczestnicy projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.
  • Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i do miejsc stażowych.

Aby wziąć udział w projekcie „Aktywni – Efektywni”, osoba musi spełniać podstawowe warunki, tj.:

  • mieć od 18 do 64 lat;
  • mieszkać na terenie miasta Kraków, bądź powiatu krakowskiego;
  • być osobą w trudnej sytuacji życiowej (np. bezrobotną, bierną zawodowo, w obecnej chwili bez dochodu, osobą z niepełnosprawnościami, osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej, kwalifikujące się do objęcia pomocą społeczną, innej trudnej sytuacji życiowej)

Rekrutacja do projektu właśnie trwa. Udział w nim jest bezpłatny.

Dlaczego warto wybrać się na staż?

Udokumentowany staż pracy danej osoby może mieć znaczenie już na etapie rekrutacji. Jest bowiem okazją do pozyskania doświadczenia w pracy na danym stanowisku, którego często żąda przyszły pracodawca od kandydatów, sprawdzenia się w wymarzonej pracy, nawiązania kontaktów zawodowych i wyrwania się z pętli bezrobocia. Stały miesięczny dochód (stypendium stażowe) jest dodatkowym atutem. Założeniem systemu stażowego jest sprawdzenie się na danym stanowisku, by później otrzymać zatrudnienie na etacie.

Zgłoszenia do udziału w projekcie są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej aktywniefektywni.info.pl.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu 12 626 00 95 oraz 12 617 18 91,  e-mail: aktywniefektywni@inbit.pl oraz w biurze projektu na placu gen. Władysława Sikorskiego 2.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także