Komunikat archiwalny

Fakty i mity o suplementach diety

Dziś wieczorem na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się konferencja „Suplementy diety z naukowego punktu widzenia”. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM, będące organizatorem konferencji, zaprasza do udziału w niej wszystkie osoby, nie tylko lekarzy i farmaceutów, które chcą poszerzyć swą wiedzę na ten jakże aktualny i ważny dla zdrowia temat.

Fakty i mity o suplementach diety
Fot. materiały prasowe

W codziennym natłoku docierających zewsząd informacji i reklam suplementy diety to jeden z wiodących tematów. Nic dziwnego, że w związku z tym w głowach wielu osób rodzi się całe mnóstwo wątpliwości. Czy stosowanie suplementów jest bezpieczne? Kto odpowiada za ich kontrolę? Czy prawdą jest, że suplementy wchodzą w interakcje ze stosowanymi lekami? Jaki preparat jest naprawdę skuteczny, a jaki jest wyłącznie sprytnym chwytem marketingowym?

Intencją organizatorów jest rozwianie przynajmniej części z tych wątpliwości poprzez kompleksowe podejście do tematu i przedstawienie jak najszerszego oglądu na tematykę suplementów diety. Podczas konferencji prelegenci w przystępny sposób przedstawią najważniejsze zagadnienia, popierając je dowodami naukowymi. Po prelekcji nastąpi również panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań. Odpowiedzą na nie eksperci z dziedziny prawa oraz z branży farmaceutycznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM, przy ul. św. Łazarza 16, w godz. 18.00–20.00.

Więcej informacji oraz aktualności dotyczące wydarzenia można znaleźć na Facebooku.

Adres:
ul. Świętego Łazarza 16, Kraków

Pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także