Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zawody pływackie dla osób z niepełnosprawnościami

Dziś, w sobotę, 23 listopada odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskich zawodów pływackich dla osób z niepełnosprawnościami - III Narodowa Pływacka Gala Halliwick. Gospodarzem zawodów jest Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Fot. Stowarzyszenie Halliwick Polska

Do udziału w zgłosiło się 83 zawodników z całej Polski, którzy reprezentują 20 różnych placówek, szkół specjalnych, stowarzyszeń, fundacji i  klubów sportowych.

Organizatorem III Narodowej Pływackiej Gali Halliwick jest Stowarzyszenie Pływania i Terapii w Wodzie „Halliwick Polska” we współpracy z Zakładem Sportów Wodnych AWF w Krakowie.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Aleksander Tyka, a zaproszenie jako gość honorowy przyjął Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych.

Głównym celem wydarzenia jest promocja pływania i aktywnego udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym. Te zawody różnią się od wszystkich pozostałych wykorzystaniem systemu handicapu czasowego. Zasada konkurencji z handicapem czasowym nie dzieli pływaków według ich niepełnosprawności ani według wieku.

Styl pływania nie jest określony, zawodnicy pływają swoim własnym stylem, można rozpocząć dystans na plecach a ukończyć stylem piersiowym. Dopuszczalny jest start ze słupka, z brzegu lub z wody. Podczas startu z handicapem czasowym panuje całkowita cisza aż do momentu, gdy ostatni zawodnik znajdzie się w wodzie – wówczas rozpoczyna się dopingowanie zawodników.

Wszystkich, którzy chcą kibicować uczestnikom III Narodowej Pływackiej Gali Halliwick, zapraszamy w sobotę do zespołu krytych pływalni Akademii Wychowania Fizycznego przy al. Jana Pawła II 78 w godz. od 9.30 do 17.00. Wstęp wolny.

Zobacz także:

Więcej informacji o przedsięwzięciu na stronie internetowej halliwick.org.pl.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-11-23
Data aktualizacji: 2019-11-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź