Komunikat archiwalny

Czytanie przy eKranie w Kinie Kijów

W dużym mieście, takim jak Kraków, kin z repertuarem dla dzieci jest wiele, ale jest tylko jedno kino, gdzie regularnie program seansów dla dzieci połączony jest z aktywnościami artystyczno-plastycznymi, czytaniem bajki tematycznie powiązanej z filmem, konkursem z nagrodami i właśnie filmem dla dzieci.

Czytanie przy eKranie w Kinie Kijów
Fot. Kijów.Centrum/materiały prasowe

Cała Polska czyta dzieciom, również w Kinie Kijów

Promowanie łączenia różnorodnych aktywności  i edukacji, w tym czytelnictwa, wraz ze sztuką filmową, jest obecne w Kinie Kijów od lat, ale to wciąż mało znany krakowianom projekt.

Organizatorzy zamierzają to zmienić dzięki szerokiej współpracy z portalami dla rodziców poprzez udostępnienie fragmentu bajki czytanej przed seansem oraz krzyżówki rozwiązywanej przez dzieci w kinie szerszej grupie dzieci, niż tylko te, które przyjdą konkretnego dnia do kina.

Program comiesięcznych sobotnich spotkań z dziećmi przygotowany jest na cały sezon, a najbliższe z nich odbędzie się w sobotę, 23 listopada i będzie to Czytanie przy eKranie” połączone z pokazem filmu „Kraina Lodu 2”.

Czytanie, wychowanie i edukacja

„Czytanie przy eKranie” to nie tylko zabawa połączona z obejrzeniem bajki w kinie, to przede wszystkim nauczanie dzieci sposobu zachowania w miejscu publicznym, pracy w grupie i samodzielności. To także przy okazji czas wolny dla rodziców oraz dostępna cenowo oferta biletowa.

Już godzinę przed rozpoczęciem seansu filmowego kino jest otwarte i czeka na dzieci wraz z uśmiechniętymi animatorami, którzy przy stolikach proponują najmłodszym widzom wspólną zabawę, malowanie twarzy, kolorowanki, zagadki… W kinie jest też miejsce na zabawy ruchowe, a nawet jazdę na rowerze. Dzieci w każdym wieku są mile widziane, również te mało jeszcze zainteresowane czytaniem, a bardziej raczkowaniem przy ekranie.

Dzieci uczą się zachowania w kinie, wiedzą, że trzeba kupić bilet, na sali zachowywać się cicho, wiedzą, że podczas seansu zgaśnie światło i nie boją się takich sytuacji.

Czytelnia pod ekranem

Wszystko w otoczeniu dziecka ma znaczenie i może być cennym bodźcem rozwijającym wyobraźnie i kreatywność dziecka, dlatego organizatorzy nieustannie wprowadzają zmiany w projekcie „Czytanie przy eKranie”. W najbliższych miesiącach zamierzają nieco zmienić formułę i na czas czytania bajki zaaranżują miejsce przy ekranie w małą czytelnię oraz zaproszą do zaprezentowania bajek dzieciom osoby znane oraz studentów PWST, którzy w ten sposób będą ćwiczyli warsztat aktorski. Organizatorzy zapowiadają także inne atrakcje i niespodzianki dla dzieci, w tym konkursy z cennymi nagrodami.

Więcej informacji na stronie Kijów.Centrum (zakładka: Cykle) oraz na Facebooku.

Adres:
Aleja Krasińskiego 34, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także