Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Celem otwarta przestrzeń publiczna pod estakadami kolejowymi

Miasto pracuje wspólnie z PKP PLK w zakresie ustalenia warunków i zasad, na podstawie których gmina posiadałaby tytuł prawny do realizacji pod estakadami kolejowymi celów miejskich – ciągów pieszo-rowerowych i infrastruktury towarzyszącej.

Fot. telewizja.krakow.pl

– 1 sierpnia miasto wysłało do PKP PLK projekt porozumienia w sprawie dzierżawy terenów pod estakadą. Nigdy nie mówiliśmy o możliwości nabycia tych terenów, ponieważ formalnie jest to niemożliwe z punktu widzenia prawa – zaznacza Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju.

 

W 2018 r. odbył się konkurs pod auspicjami oddziału krakowskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich w zakresie wizji zagospodarowania terenów pod estakadą. – Teraz przeszliśmy do etapu konkretyzującego te wizje, chcemy omówić jakie są możliwości i oczekiwania Miasta i mieszkańców co do zagospodarowania terenu na odcinku między ul. Kopernika a Miodową – mówi Jerzy Muzyk.

Wszystkie działania zmierzają w kierunku, by stworzyć tam przestrzeń publiczną. – Chcemy, by był to teren otwarty z ciągiem pieszo-rowerowym. To jest projekt wieloletni, w tym momencie musimy się skoncentrować na stworzeniu ogólnej koncepcji. Dokładanie poszczególnych elementów będzie wynikiem konsultacji, które trwają – informuje Jerzy Muzyk.

Najbliższe spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania terenów pod estakadami odbędzie 2 i 15 października.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-10-03
Data aktualizacji: 2019-10-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź