Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Młodzi zbudowali rower, seniorzy pojadą na wycieczki

Tandem trójkołowy z napędem elektrycznym otrzymali seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Kluzeka 6. To podarunek od uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta.  

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Uczniowie ZSM nr 1 w Krakowie realizują międzynarodowy projekt Erasmus+ wraz z uczniami partnerskiej niemieckiej szkoły zawodowej BBS 1 w Moguncji. W ramach projektu realizowany jest bogaty program kulturowy, organizowane są imprezy sportowe, plenerowe i turystyczne służące integracji młodzieży, likwidowaniu uprzedzeń, doskonaleniu znajomości języka niemieckiego i angielskiego oraz lepszemu poznaniu kraju sąsiada.

Uczniowie polscy i niemieccy podnoszą swoje umiejętności zawodowe, a jednocześnie wcielają w życie ideę wolontariatu i współpracy międzypokoleniowej i międzynarodowej w myśl hasła „Europa żyje dzięki współpracy”, które towarzyszy kolejnym spotkaniom projektowym.

Uczniowie uczestniczący w realizacji projektu w Moguncji zbudowali wspólnie dwa rowery z napędem elektrycznym, jeden - został przekazany osobie niepełnosprawnej, drugi pozostał w szkole jako model dydaktyczny w pracowni. Z kolei drugi zespół młodzieży pracujący w Polsce zbudował dwa rowery z napędem elektrycznym - w tym trójkołowy, rehabilitacyjny tandem z napędem elektrycznym, który został przekazany seniorom, a drugi rower pozostanie w szkolnej pracowni.

Uroczysta gala podsumowująca projekt odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 na al. Mickiewicza 5.

Rower dla seniorów

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat