Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podziękowanie dla dr Anny Prokop-Staszeckiej

Doktor Anna Prokop-Staszecka zakończyła pracę na stanowisku dyrektora Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Będzie nadal pełnić funkcję ordynatora Oddziału Chorób Płuc z Pododdziałem Onkologicznym w lecznicy.

Fot. Fot. facebook.com/prokop.staszecka
Fot. facebook.com/prokop.staszecka

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył Annie Prokop-Staszeckiej filiżankę wawelską i podziękował za długoletnią pracę na stanowisku dyrektora placówki, za codzienną pracę i służbę pacjentom wypełnianą z sercem i oddaniem.  

Dr n. med. Anna Prokop-Staszecka jest osobą zasłużoną dla rozwoju Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Od roku 2000 r. jest ordynatorem II Oddziału Chorób Płuc w  tej placówce, przy którym w 2003 r. utworzyła Pododdział Chemioterapii. W lutym 2010 r. została powołana przez Zarząd Województwa Małopolskiego na stanowisko dyrektora szpitala.

Dr n. med. Anna Prokop-Staszecka ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie. Po ukończeniu studiów pracowała w Zakładzie Immunologii Klinicznej i Doświadczalnej Instytutu Mikrobiologii w Krakowie i Klinice Pulmonologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Następnie była stypendystką Watykanu w Szpitalu im. Serca Jezusowego w Rzymie. W 1998 r. obroniła doktorat z zakresu nauk medycznych pod kierunkiem prof. Andrzeja Szczeklika. Jest lekarzem z ponad 40-letnim stażem. Ma trzy specjalizacje: z mikrobiologii i serologii, chorób wewnętrznych (I i II stopnia) oraz z chorób płuc II stopnia.

Przez 21 lat była nauczycielem akademickim. W ciągu 10 lat w prowadzonym przez nią oddziale odbyło staż około 400 lekarzy.

Od 2010 r. pełnię funkcję Radnej Miasta Krakowa w klubie Przyjazny Kraków. Działa w komisjach – Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych, Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej, a także Ekologii i Ochrony Powietrza.

W 2012 r. otrzymała od prezydenta Krakowa odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat